(vše) Myšlenky Inspirace a motivace

12 znamení, že se váš život musí změnit

1. Necítíte nadšení, když ráno vstáváte z postele.

Vzbudíte se a raději se otočíte na druhou stranu s odloženým budíkem, abyste se nemuseli postavit tomu, co vás ten den čeká. Ať už je to cokoli.

2. Srovnáváte se s lidmi kolem sebe.

Srovnávání s jinými lidmi nevyhnutelně vede k pocitům méněcennosti a žárlivosti. Místo toho, abyste se soustředili na své cíle, tak cítíte zbytečnou hořkost a nechuť.

3. Nevíte, co by vás udělalo šťastnými.

Když se někdo zeptá, co vás dělá opravdu šťastnými, tak začnete tápat. Člověk, který prožívá život naplno a ví, kde se ukrývá jeho vášeň, dokáže odpovědět velmi rychle. Jakmile si nejste jisti s odpovědí, něco je špatně.

4. Zíráte až moc často do telefonu a nežijete v přítomnosti.

Najednou jste tak nějak závislí na svém telefonu. Upozornění na sociálních sítích, zprávy v chatu, to vše je náhle zajímavější než zážitky a rozhovory ve skutečném životě.

5. Nejste si jistí, kdo jste.

Připadáte si možná trochu zmatení. Nevíte, co chcete, koho chcete, nejste si jistí, kdo vlastně jste.

6. Hodně mluvíte o lidech, ale už ne tolik o věcech, na kterých záleží.

Možná jste si všimli, že poslední dobou čím dál více mluvíte o jiných lidech a jejich životech. Třeba máte pocit, že když budete soudit je, na chvíli utečete od toho, abyste soudili sami sebe.

7. Častěji se díváte zpět do minulosti.

Vzpomínáte na všechno to, co jste zažili v minulosti, a přemítáte nad tím, jak to bylo skvělé. Nebo naopak co jste mohli udělat jinak a jak by to bývalo asi dopadlo. V obou případech ztrácíte čas něčím, co už se nevrátí, místo toho, abyste se dívali konstruktivně do budoucnosti.

8. Nespíte v noci dobře.

Vaše mysl jakoby se nedokázala zastavit, stále nad něčím přemítáte a nemůžete spát. Možná se i v noci budíte, zpocení a vyděšení. Stres se stal nedílnou součástí vašeho všedního dne.

9. Až moc se staráte, co si o vás druzí myslí.

Rádi se na sociálních sítích ukazujete, jak úžasný a naplněný život vedete, přitom se tak vnitřně ale necítíte. Je pro vás však důležité, aby si to ostatní mysleli.

10. Často pijete a chodíte na party, abyste unikli.

Pití a pařby bývaly skvělé, ale najednou jakoby se to trochu vymykalo. Už to neděláte jen z čiré radosti, jako spíš abyste na chvíli zase utekli od každodenních starostí. Pití s kamarády je pro vás jedním z posledních zdrojů radosti, která však nikdy není trvalá.

11. Lpíte na minulých křivdách.

Zbytečně se utápíte v tom, co vám někdo v minulosti řekl nebo udělal, a vzpomínáte, jak jste se tehdy cítili. To samo o sobě celý pocit ještě umocňuje. Jako byste svou duši krmili jedem.

12. Nepřišli jste zatím na to, jak přijmout sami sebe.

Kořenem všech těchto problémů je nedostatek seberespektu a sebelásky. Když nepřijímáte sami sebe, snažíte se tuto vnitřní „díru“ zaplnit venku. A to často druhými lidmi, což je samo o sobě odpuzující.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*