(vše) Myšlenky Inspirace a motivace

17 otázek, které vám dodají sílu a směr

Následující otázky si můžete položit kdykoliv, kdy budete stát před rozhodnutím. Ať už „jednoduchým“ rozhodnutím, zda jít dnes zase na skleničku nebo raději pracovat na svém snu, nebo těžším rozhodnutím, zda změnit tu nenáviděnou práci. Pomohou vám ujasnit si, kam chcete v životě dojít, a co pro to musíte nyní a dnes udělat.

Co musím udělat, abych se dostal tam, kam se musím dostat?

Přemýšlejte o svých cílech a rozložte jej na jednotlivé kroky tak, aby pro vás bylo jednodušší jich dosáhnout. Chcete zhubnout 10kg? Začněte s prvním cílem zhubnout 1kg.

Co musím DNES udělat, abych dosáhl v budoucnu toho, čeho MUSÍM dosáhnout?

Jakmile znáte jednotlivé kroky na cestě k vašemu cíli, co z toho můžete udělat již dnes, abyste se mu alespoň trošku přiblížili?

Kým se musím stát, abych se dostal tam, kam se musím dostat?

Přemýšlejte o tom, jaký typ člověka asi dosahuje takových cílů, jako chcete dosáhnout i vy. Jak takový člověk přemýšlí? Co cítí, jak se chová a jak mluví k sobě i ostatním lidem?

CO MUSÍM UDĚLAT, abych se stal tím, kým se musím stát?

Když víte, jaký tento člověk je, co musíte udělat dnes, abyste se jím stali? Každá změna se skládá z malých věcí, jaká rozhodnutí musíte udělat? Jaké malé změny musíte zavést, abyste se jím stali?

Co musím udělat DNES, abych se stal člověkem, kterým musím být ZÍTRA?

Když víte, jaké změny je třeba udělat, abyste se tímto člověkem stali, co z toho můžete změnit již dnes? Může se jednat o drobné změny, ale musí to být krok vpřed!

Čeho chci být ZÍTRA pyšný?

Přemýšlejte nad tím, co by vás naplnilo opravdovou pýchou a kuráží za předpokladu, že to dnes dokážete udělat. Zkuste vyjít ze své zóny pohodlí a udělat to.

Kým chci být ZÍTRA?

Člověkem, který se vzdal – nebo člověkem, který nepřestal? Člověkem, který šel po jednoduché cestě, nebo tím, který vsadil všechno Člověkem, který neodolal pokušení, nebo tím, kdo prokázal nezměrnou DISCIPLÍNU?

Co se potřebuji NAUČIT, abych se dostal tam, kam se chci dostat?

Co ve svém životě se musíte naučit dělat jinak, abyste dosáhli svých cílů? Možná méně utrácet? Jíst méně nezdravého jídla? Přestat kouřit?

Jaké nové dovednosti si potřebuji osvojit, abych se tam dostal?

Jaké schopnosti či dovednosti potřebujete ovládat, aby pro vás bylo vůbec možné se přiblížit k cílům? Možná naučit se zdravě vařit, naučit se ten sport, který vás tolik baví, který vám pomůže hubnout…

Kdo, kým a kde chci být za 1 rok?

5 let?

10 let?

S jakým druhem lidí se chci stýkat?

Představte si svůj ideální život. Jaké známé a přátele nejspíše máte? Jaký je to druh lidí, odkud pochází, jak se chovají, jak přemýšlí, co dělají?

Kým se musím STÁT, abych se s takovými lidmi MOHL stýkat?

Proto, abyste se mohli v budoucnu stát jejich přáteli, kdo musíte být? Přátelé jsou přáteli většinou proto, že sdílejí určité zájmy nebo charakteristiky. Chcete-li se stýkat se zajímavými a úspěšnými lidmi, kteří mají pravděpodobně obrovské odhodlání, ambice, disciplínu… jací musíte být pak vy?

Jsem připraven vložit PRÁCI do toho, abych se tímto člověkem STAL?

Jsem připraven vložit VŠE, co mám, do toho, abych se jím stal?

Jsem připraven si nyní ODŘÍKAT a TRPĚT, abych se v budoucnu dostal tam, kam se MUSÍM dostat?

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*