Životní styl

Co se stane vašemu tělu během hodiny po vypití sladké limonády

10 minut po konzumaci

Vypití plechovky coly je totéž jako sníst 10 lžiček cukru, což je o 100% více nežli doporučené denní množství. Tělo začalo plně zpracovávat celé toto obrovské množství. Za normálních okolností by takové množství způsobilo okamžité zvracení, ale k tomu nedojde, protože limonáda obsahuje kyselinu fosforečnou, která donutí tělo cukr bez protestu zpracovat.

20 minut po konzumaci

Úroveň krevního cukru vystřelí do oblak, což má za následek vypuštění inzulínu. Játra reagují tak, že začnou převádět přebytečný cukr na tuky.

40 minut po konzumaci

V této chvíli tělo absorbovalo kofein, což má za následek zvýšení krevního tlaku. Díky tomu játra uvolní ještě více cukru do krve. Mozek je také ovlivněn, protože receptory, které získávají adenosin (působící jako „regulátor“ nebo „stabilizátor“), jsou zablokovány. To způsobuje zvýšenou energii, „nadopovanost“.

45 minut po konzumaci

Hladina dopaminu v těle stoupá, což má za následek, že člověk pociťuje „rozkoš“ nebo „potěšení“. To má podobný účinek jako heroin. (Čtěte článek o tom, jak šokující je podobnost mezi cukrem a těžkými drogami.)

60 a více minut po konzumaci

V těle se stane mnoho změn. Metabolismus pracuje mnohem více než za normálních okolností. Kyselina fosforečná se v těle naváže k vápníku, hořčíku a zinku. Hladina vápníku je silně snížena, protože cukr nutí tělo vylučovat ho v moči. (Jeden z důvodů, proč se mohou špatně hojit rány a hůře srůstat kosti.) Tělo je celkově nuceno vylučovat více, než je potřeba, tudíž se organismus připraví o živiny a další látky, které byly původně určeny pro jeho posílení.

Krevní cukr se začne pomalu snižovat a původní pocity potěšení mizet. Nastává „kocovina“. (Srovnejte s drogami.) Člověk začne být podrážděný, mrzutý. Díky energii, které tělo muselo vynaložit na návrat do rovnováhy, člověk také pociťuje nedostatek energie a chuti do života.

Co je ovšem nejhorší, cukr vytváří velkou závislost. Dokonce 8x větší než kokain. Každý den je po světě konzumováno asi 1.6 miliard colových nápojů, což samo o sobě o něčem svědčí. Nastal čas se zamyslet, zda se naše společnost vydala správným směrem.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*