(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Rozchody

Dovol si dnes být nešťastná

Ztratit někoho, koho máš ráda, je těžké.
Je to jako přijít o kousek sebe.
Ráno se probouzet v prázdné posteli…
Večer usínat místo v objetí se skleničkou vína…

Bolí to.
Bolí to dost.
A to je v pořádku.

Nesnaž se té bolesti vyhnout. Nesnaž se jí utéct. Čím více před ní budeš utíkat, čím více ji budeš potlačovat, tím urputněji za tebou bude utíkat. Tím více bude vyžadovat tvou pozornost.

Dovol si být dnes nešťastná.
Zalez si do postele, pusť si oblíbený smutný film, zabarikáduj se polštáři, dekami, skryj se před světem. Vypni si mobil, ať stále nečekáš, zda napíše nebo ne. Uzavři se do sebe… a pusť to ze sebe. Je to v pořádku.

Není jiný lék, nežli postavit se tomu, co máš v sobě. Přijmi své pocity a buď s nimi. Dnes si nemusíš na nic hrát. Dej si volnost. Uleví se ti.

Každý člověk je po ztrátě někoho blízkého smutný. Každý. Je to normální. Je to v pohodě. A čím dříve svůj smutek přijmeš a opravdu ho prožiješ, tím dříve se ti také uleví. Ne, nezmizí během jediné noci. Zítra se nevzbudíš a nebudeš skákat radostí. Tak to bohužel nefunguje. Ale jedno se rozhodně stane – o kousek se ti zase uleví.

Dát tomu čas, to je jediný způsob.
Každý ti to opakuje a už toho máš nejspíš po krk.
Čas, čas, čas… k čemu ti to sakra je, když se cítíš mizerně právě teď. Když teď zrovna potřebuješ obejmout. Když teď potřebuješ slyšet, že to bude dobré. Nikoli zítra, nikoli časem.

Prostě se jen chceš zbavit té bolesti.
To je pochopitelné… každý reaguje stejně.

Ale zkus se zastavit a přestat tomu vzdorovat.
Zkus se na chvíli oddat svému trápení, dovol mu se projevit naplno a bez kontroly. Dovol svému nitru, aby se takto očistilo.

Pokud to uděláš, uleví se ti. I kdyby třeba jen trochu. A jakmile se ti trochu uleví, uvidíš, že ještě není všem dnům konec. Je toho před tebou ještě mnoho.

Ve chvíli, kdy tě opustí to nejakutnější, se ti zostří zrak. Budeš schopna vidět to, co je možné. Možnosti, které máš. Možnosti, které nabízí život. Jen si se možná doposud pořádně nepodívala. Je toho tolik, co ti život a svět může nabídnout.

A nejen další partnery… přeci jen lidí je na světě několik miliard. Jsou to i zážitky, které na tebe čekají. Dobrodružství. Aktivity a činnosti, které jsi chtěla zkusit, ale ještě se neodhodlala. Koníčky, které zatím zůstaly neobjeveny. Stačí pouze otevřít oči. Zkoušet.

Ale není kam spěchat. Tohle všechno si nemusíš hned teď uvědomovat. Prostě buď jen v kontaktu sama se sebou. Buď tady pro svoji bolest a ona tě osvobodí, znovuzrodí tě.

Prostě jen přijmi to, co máš v sobě.
Uvidíš, že se věci změní, přestaneš-li sama sobě vzdorovat. Skrze bolest dosáhneš svobody.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*