(vše) Příběhy Cestování a dobrodružství Peníze a podnikání

Jak chlapec vydělal milion dolarů během 3 let cestování po světě

Johnny Ward byl obyčejný mladý kluk z Irska bez jakýchkoliv speciálních schopností nebo dovedností. Přesto se mu však podařilo splnit si sen, po kterém touží snad každý. Cestuje po celém světě (v současnosti navštívil všech 197 zemí na světě) a vydělává u toho miliony dolarů online. Zdá se to nemožné? Johnny tvrdí, že to dokáže každý – i vy.

Jak Johnnyho cesta začala

Johnnyho snem odjakživa bylo cestovat po světě a poznávat nové kultury. Ve svých 23 letech odešel z Irska a cestoval po Asii, navštívil a pobýval v zemích jako je Thajsko či Korea, kde si přivydělával výukou angličtiny. Ale jak už to tak bývá, čas plynul a začaly mu docházet peníze. Nakonec se přestěhoval do Austrálie, kde získal „opravdovou“ práci v kanceláři. Byla to práce velmi slušně placená, nicméně klasický život, kdy musíte od pondělí do pátku chodit do práce, nebylo pro Johnnyho to pravé ořechové. Spořádaný, konformní život začal brzy nenávidět.

Poté co si přečetl, že jeden známý bloger vydělává cca 3 000 dolarů měsíčně psaním o svých cestách, se rozhodl založit si vlastní cestovatelský blog. Procestováno měl dost na to, aby dokázal psát zajímavé články o svých cestách. Netrvalo dlouho a jeho blog začal přitahovat více a více návštěvníků každý den. Jednoho dne se mu ozval jistý člověk s tím, že by chtěl na jeho webu publikovat svoji reklamu. Ačkoli to nebyla zakázka veliká (asi 85 dolarů), Johnnymu došlo, že skutečně lze vydělávat peníze na internetu.

Z nuly k milionům

6 měsíců po té mu příjmy z reklamy přinášely již 500 dolarů měsíčně, později 1000 dolarů. Náhle vydělával více peněz než kdy předtím výukou angličtiny. Nakonec se přestěhoval opět do Thajska a to přímo do hlavního města Bangkoku. Pracoval 5-6 hodin týdně a přesto vydělával z reklamy až 2 500 dolarů měsíčně (cca 55 000 Kč).

Uvědomil si jednu věc – co kdyby neměl web jeden ale hned dva? Tři? Nebo dvacet?

Začal cílevědomě expandovat. Tvořil více a více webů nebo kupoval již fungující. Později si dokonce založil reklamní agenturu, ve které pomáhal společnostem propagovat se na internetu podobným způsobem jako propagoval sám sebe a své weby. Čas plynul, Johnny pracoval tvrdě na svém portfoliu a s tím rostly i jeho příjmy.

Prvních několik let blogování před tím, než jsem dosáhl opravdového boomu, mi výdělek na internetu dovolil pokrýt veškeré výdaje na cestování a základní potřeby. Mezi lety 2012 až 2015 byl pak můj nejlepší měsíc 60 000 dolarů, můj nejhorší ne méně než 12 000. A řeknu vám jednu věc – pokud tohle dokáže obyčejný kluk z irské vesničky bez jakýchkoliv technických schopností, dokáže to každý.

Johnnyho vzkaz ostatním, co chtějí dokázat totéž

Johnnyho tajemství úspěchu se skrývá v několika klíčových bodech.

  • Založte si vlastní blog. Nemusí to být nutně o cestování, ať už je to cokoliv, prostě publikujte a dejte o sobě vědět.
  • Buďte aktivní – jak na blogu, tak na sociálních sítích. Využívejte jakékoliv prostředky, aby se lidé dověděli o vás a vašem webu. Váš obsah by měl být opravdu zajímavý, aby ho lidé chtěli číst a sdílet.
  • Vydělávat peníze pak můžete různě – z reklamy (Google Adsense, sponzorované příspěvky aj.), prodeje vlastních produktů nebo naopak cizích za provizi, prodej ebooků či kurzů, veřejné vystupování a podobně.
  • Tvrdě pracujte a nevzdávejte se. Z počátku to bude trvat, ale nakonec vás výsledky přesvědčí o tom, že nejsou žádné hranice.

Více se můžete dozvědět (kde jinde než) na Johnnyho blogu.

Nikdo neříká, že dokázat něco takového je jednoduché, samozřejmě vyžaduje si to dost práce. Ale není snad výhodné strávit čas tvorbou něčeho kreativního, co vám nakonec může zajistit úžasný život, ačkoli to zpočátku nevydělává? Volba je na vás, můžete to uskutečnit.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*