(Všechny) Myšlenky Inspirace a motivace Láska a vztahy Sebeúcta

Jak kompletně obrátit život vzhůru nohama (k lepšímu!)

Odstraňte ze svého života všechny, kvůli kterým se cítíte špatně. Přemýšlejte nad svými blízkými, kamarády, známými, kolegy. Pravděpodobně si rychle uvědomíte, kdo jsou ti, kteří vás v životě otravují. Tím, jak se chovají, co říkají, co dělají. Cítíte se kvůli nim špatně, naštvaně, smutně, třeba i nedostatečně. Důležité – těchto lidí se musíte neprodleně zbavit.

Zní to velmi komplikovaně a možná se vám do toho ani nechce, protože se znáte tak dlouho. Ale není cesty. Je nutné to udělat. Pokud chcete žít život, který si budete opravdu užívat, musíte odříznout vše, co je shnilé. Bez soucitu, bez váhání. Nikdo neříká, že je musíte ze života vymazat kompletně, jen zredukujte maximálně čas a energii, kterou jim věnujete.

A u těch, kteří vás opravdu ale opravdu hodně stahují dolů, ty vymažte úplně. Neberte telefony, neodepisujte, nesházejte, nic.

Odstraňte ze svého života činnosti, kvůli kterým se cítíte špatně. Možná máte jisté maličkosti – koušete si nehty, jíte občas moc sladkého, trávíte moc času na facebooku – nebo i větší aktivity – nekonečné obžerství, podvádíte partnery, kouříte trávu – které vás dělají smutnými nebo naštvanými na sebe.

Jaká je vaše výmluva pro to, abyste v tom pokračovali? Možná to dělají i vaši kamarádi. Tím pádem to řeší již bod 1. Možná to děláte ze zvyku, pak se okamžitě vzchopte. Máte svůj život pod kontrolou, vy se rozhodujete, vy si určujete, co bude dělat, jak se cítit, jak se chovat. Tak přestaňte věnovat energii na hledání výmluv a věnujte ji raději řešení – přestat. Hned. Dnes. Ne zítra, ne za týden, ne po novém roce. Jakmile to odložíte byť jen na zítřek, již jste prohráli.

Začněte sakra jíst zdravě a cvičit. Víte, co nejvíce ovlivňuje váš život? Zdraví je samozřejmé, to ani nebudeme zmiňovat. Ale možná jako druhý nejvlivnější faktor? Energie! Energie, jakou máte, jakou disponujete, když se ráno probudíte, a jakou si uchováváte v průběhu dne. Kolik máte energie, chuti do života, elánu, motivace, to ve velkém ovlivňuje veškeré vaše výsledky.

Pokud jste jako většina lidí, tak energie máte buď málo nebo tak „průměrně“ (= taky málo). To znamená, odděláte si svoji práci, trávíte čas s kamarády nebo nějakou tou činností, ale jste spíše unavení, nemotivovaní, letargičtí. Líní.

Mít energii ve skutečnosti ale znamená skákat nadšením. Vědět přesně, co máte dělat, mít čistou mysl, spoustu elánu na to dokázat vše, co chcete. Znamená to, že se nemůžete dočkat, až odvedete všechnu tu práci, která vás vede k vašim cílům. Dočkat, až ráno zase vstanete a budete pokračovat ve svém životě. Znamená to nakažlivý optimismus, prudké veselí a radost pramenící z vašeho srdce.

Jak toho dosáhnout?

  1. Jezte zdravě. 90% lidí jí špatně. Začněte se v tom vzdělávat. Jakmile začnete jít zdravě, zbavíte se totiž té neustále únavy, bolestí hlav, letargie a „omámenosti“.
  2. Cvičte. Cvičení není jen o tom „oddělat si pár cviků“, posílit svaly a finito. Cvičení silně ovlivňuje váš mozek, vaši mysli, vaši náladu a úroveň energie. Budete se jednoduše cítit skvěle.
  3. Ovládejte svoje myšlenky. Vaše mysl má neuvěřitelnou sílu a kontrolu nad vaším tělem, vaší psychikou, celou vaší bytostí. Viz dále.

Začněte od teď ovládat svoje myšlenky. Lidem proletí denně hlavou tisíce myšlenek. Ve většině případů je žádným způsobem nekontrolujeme. Prostě myslíme na cokoliv, co nám zrovna „vleze do hlavy“. Fakt je ale ten, přátelé, že myšlenky určují, v jakém se nacházíte módu, v jaké náladě. A z nálady pak samozřejmě vychází i vaše energie a elán něco dělat.

Když máte špatnou náladu, cítíte se tak, že byste dokázali dosáhnout svých cílů? Pravděpodobně ne. A když máte vynikající, až euforickou náladu? Pak se pravděpodobně cítíte, jako kdybyste dokázali dobýt celý svět.

Poselství je, že myšlenky lze kontrolovat velmi jednoduše. A tím pádem si lze snadno navodit vítěznou náladu. Naučíte-li se to dělat pravidelně, alespoň dvakrát třikrát za den, pak zmnohonásobíte své výsledky, sami uvidíte.

Jednoduché cvičení na kontrolu mysli a dosažení „vítězné nálady“:

  • Zavřete oči a uvolněte se.
  • Pozorujte svoji mysl, nesnažte se násilím odhánět myšlenky. Prostě je jen pozorujte, jak plynou ve vaší hlavě.
  • Zhluboka dýchejte. Udělejte alespon 10-20 hlubokých nádechů vaším břichem.
  • Vzpomeňte si na nějakou chvíli, kdy jste si připadali jako šampióni. Kdy jste měli skvělou náladu. Cítili jste se skvěle. Třeba jste zrovna dosáhli něčeho velkého.
  • Jak to tam vypadalo? Kdo byl kolem vás? Co jste měli na sobě? Jaké vidíte barvy? Jaké cítíte vůně? Pokuste se tu vzpomínku opravdu maximálně prožít se vším všudy. Vciťte se do ní celou svojí bytostí.

Jakmile tímto projdete a budete tímto směrem vést svoji mysl alespoň několik minut, uvidíte, že se vaše nálada kompletně promění. Budete úplně jiným člověkem. Připraveni dobýt svět!

Teď, když víte, co dělat, na co ještě čekáte?

Čas běží a je to jen a jen na vás!

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*