(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy

Jak poznáš, že miluješ?

Když miluješ…Jak to poznáš?
Jak bys to popsala?

Je to snad dechberoucí, vzrušující zážitek, který s někým sdílíš? A není tohle spíš vášeň? Jaký je vlastně rozdíl mezi láskou a vášní? Možná je to nakonec všechno trošku jinak, než si představujeme. Možná oboje třeba jen zaměňujeme.

Vášeň je prudká. Intenzivní. Jako ohromný plamen. Pohltí veškerou tvoji pozornost. Nemůžeš se soustředit na nic jiného. Hoří silně a rychle.

Láska je klidná. Pečující. Přijímající. Jako malý plamínek, který ti přináší tolik potřebné teplo, ale třeba na něj po chvilce zapomeneš. Třeba si po čase ani neuvědomíš, že tam je. Ale on tam je.

Rozdíl mezi láskou a vášní je prostý. Vášeň hoří ohlušujícím způsobem. Zato však uhasne brzy. Láska tolik výrazná být nemusí. Hoří však dlouho.

Láska, to je pocit domova. Jako když dorazíš po dlouhém dni někam, kde se cítíš bezpečně. Víš, že všechno je tak, jak má být. Cítíš to. Je to jako domov, kde se nemusíš bát otevřít i zamčené místnosti, protože víš, co se v nich nachází.

Láska je přijetím. Uvolněním se. Když můžeš s někým být… jen tak. Prostě tím, kým jsi. A víš, že je to naprosto v pořádku. Není nic, co je třeba na tobě měnit, aby neodešla. Není nic, co je třeba měnit na druhém. Bereš ho takového, jaký je.

Láska je v malých věcech. Malých gestech. Může být i velmi nenápadná. Může být i velmi obyčejná. Když ti chybí i drobné, obyčejné věci, které druhý dělá nebo říká, a které si nejlépe uvědomíš, když ti ten druhý na chvilku odejde.

Láska se může objevit i tam, kde ji nejméně čekáš. Dívej se pozorně, abys ji nepřehlédla.

One Comment

  1. Julka Fitosova

    Dobry vecer rada by som odoberala clanky. Srdecna vdaka, s pozdravom Julka Fitosova

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*