(Všechny) Myšlenky (Všechny) Síň slávy Láska a vztahy Sebeúcta

Je zbytečné plýtvat všechnu energii na hledání lásky.

Ne snad, že by sis lásku nezasloužila. Určitě ano. Zasloužíš si někoho, kdo tě bude plně přijímat takovou, jaká jsi. Kdo u tebe bude vždy, když bude třeba. Kdo tě podpoří, když nastanou horší časy. Kdo se tě zastane, když si budeš před druhými připadat slabá.

Někoho, kdo bude držet slovo. Někoho, na koho se budeš moci spolehnout a nebudeš se muset bát. Někoho, s kým si budeš připadat v úplném bezpečí.

To všechno jistě ano… přesto to není vše, co ti život může nabídnout. Zasloužíš si nejen lásku, zasloužíš si také štěstí. Spokojenost. Vnitřní mír a uvolněnost. Vášeň a zápal. Dělat věci, které tě baví. Být s lidmi, které máš ráda.

Láska může být úžasným, možná i nejúžasnějším prožitkem. Přesto to není to jediné, co tě může udělat naplněnou. Ba co víc, je nesrovnatelně odlišné nalézt lásku v době, kdy jsi šťastná jen tak sama o sobě, nežli tehdy, kdy jsi na dně.

V prvním případě je láska krásným završením, něčím, co propojí vše dohromady. V druhém případě se může láska stát únikem z reality… a co je horší, ze zoufalství a samoty se člověk může spokojit s někým, kdo ho nedělá šťastným jen proto, aby nebyl sám.

Přijmi to, kde jsi teď, ať už je to kdekoli. Přijmi to, kdo jsi teď, ať už jsi kýmkoli. Přijmi to, co ti přinesla minulost, a odpusť sobě i druhým. Jediné, na čem záleží, je teď a tady.

Místo hledání lásky raději hledej štěstí. V každodenním životě. V maličkostech. Dělej to, co tě baví. Obklop se lidmi, které máš ráda. Takovými, kteří tě podporují a jsou pozitivní. Popusť uzdu své kreativitě, tanči, zpívej, kresli, dělej cokoli, co cítíš.

Zasloužíš si žít takový život, jaký si ze srdce přeješ. A v ten den, kdy se ráno probudíš veselá, s úsměvem na rtech a radostným očekáváním toho, co všechno tě čeká, tehdy ti vstoupí do života opravdová láska.

Ne proto, že bys ji zarputile hledala. Ne proto, že bys bez ní byla smutná.

Právě proto, že už nehledáš.
Proto, že jsi prostě… šťastná.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*