(Všechny) Myšlenky (Všechny) Síň slávy Inspirace a motivace Láska a vztahy Sebeúcta

Jsi úžasná taková, jaká jsi

Někdy moc mluvíš. Někdy se probudíš veselá a celé hodiny by ses mazlila k tomu, koho máš ráda. Někdy se probudíš a jsi mrzutá a nechceš, aby na tebe kdokoli vůbec promluvil.

Tvoje pocity jsou to, co tě dělají tebou. Ostatní můžou štvát, můžou je vyvádět z míry. Někdy tě ostatní prostě nechápou a ťukají si na čelo. Ty si ale nemůžeš pomoci… Jsi prostě, kdo jsi. A to je dobře.

Někdy kouzelná, milá a sladká. Někdy chrlíš vztek, až se tě druzí bojí.

Obojí patří k tvému ženství, k tvé ryzí ženskosti.

Ženská energie a podstata je nepředvídatelná, divoká a nespoutaná. V jednu chvíli klidná jako nehybné jezero a v druhé zas jako nejrozbouřenější oceán, na kterém není žádná loď v bezpečí.

Protože jsi taková, nejsi divná. Není s tebou „něco v nepořádku“. Byla jsi tak stvořená – jako žena, která s celou širokou paletou emocí a pocitů jednoduše v každý okamžik vyjadřuje to, kdo je, ačkoli se to neustále mění a logice to nemusí dávat smysl.

Opakem ženství je mužství. Mužská energie a podstata je stabilní, rázná a neměnná. Jestliže je žena rozbouřený oceán, pak je muž nehybná skála přímo uprostřed.

Oceán se může svými nezměrnými vlnami snažit, jak jen chce, může být děsivý a nebezpečný. Ale má-li skála opravdové kořeny, je-li muž opravdu propojen se svým mužským jádrem, pak ustojí vše, co mu oceán připraví.

Proto si drž muže, který tě dokáže milovat i přes to všechno, co je na tvé ženskosti nelogické, divoké a neuchopitelné.

Miluj muže, který se nezalekne tvých nespoutaných nálad, tvé proměnlivosti a přes to přese všechno tě k sobě láskyplně přitáhne a dá ti pusu na tvář, ačkoli ti nerozumí.

Drž si muže, na kterého vypustíš všechen svůj vztek nebo i smutek, a který se přesto neuzavře do sebe a neuteče před tím. Který odvážně stojí tváří v tvář tvé ženské divokosti a nepřestává tě milovat.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*