Nová kniha o lásce, štěstí a sebeúctě věnovaná (nejen) ženám

Sbírka povzbudivých myšlenek Deník člověka, který čte již 34.000 fanoušků
na sociálních sítích, má jediný cíl: inspirovat a povzbudit.

Nyní také významně rozšířená o nikdy nepublikované dílo.

Co je klíčem ke štěstí, sebeúctě a skutečné lásce? Proč se vším tím úžasným pokrokem lidstva, všemi výdobytky, počítači, internetem a obrovskou nabídkou věcí, co si lze koupit a zažít, člověk stále není šťastný?

Proč si stále více lidí sami sebe neváží, nedokážou milovat sebe ani druhé, naráží na samé nevhodné či toxické partnery a nebo hrají hry a nosí falešné masky?

Proč se tolik vztahů rozpadá a nebo v nich neexistuje skutečná hloubka a pouto? Proč je to všechno tak složité a řešení jako by bylo vzdálené kilometry daleko?

Kniha Deník člověka je sbírkou myšlenek právě na téma těchto důležitých životních otázek. Navazuje na volně dostupné články vydané pod stejnojmennou stránkou Deník člověka, kterou od roku 2017 odebírá na facebooku a instagramu již 34 000 čtenářů z Česka i Slovenska.

Koupit v eshopu

Cílem knihy Deník člověka je povzbudit a inspirovat

Inspirovat všechny, aby si sebe více vážili, věřili si a stáli si za sebou pevně a rozhodně. Byli tím, kým skutečně jsou. Měli rádi to, kdo jsou, a neváhali to vyjadřovat a také tak žít.

Naslouchali svému nitru a šli tam, kam je táhne srdce. Nebáli se milovat a (znovu) se otevřít druhým. Zároveň však s rozvahou, schopností říct NE a s jasně vymezenými hranicemi, aby s nimi nikdo nehrál hry.

Povzbudit k tomu, aby opět našli štěstí a radost ze života. Nikoli však tam venku, ani v jiném člověku. Naopak jen a pouze v sobě samých.

Protože jedině tehdy, kdy je člověk šťastný sám se sebou, může najít skutečnou lásku i k druhému člověku.

CO ŘÍKAJÍ ČTENÁŘI

UKÁZKA MYŠLENEK,
KTERÉ V KNIZE NALEZNETE:

(Stačí kliknout na obrázek a otevře se vám článek.)

Témata, nad kterými se kniha netradičně až poeticky zamýšlí:

  • sebeúctou a tím, jak a proč je důležité vážit si sami sebe, nastavit si jasné hranice a umět říkat NE, přestože se to nemusí druhým líbit
  • upřímností, autentičností a odhození falešných masek jako klíči ke skutečně hlubokým vztahům
  • přímostí a proč nehrát hry, nenechat se tahat za nos nebo jinak manipulovat a proč nezůstávat v polovičatých vztazích
  • láskou a proč ji prožívat naplno a beze strachu, ač to může nést svá bolestivá rizika
  • rozchody a jak se s nimi vyrovnat, jak nalézt opět sami sebe a svůj směr

DETAILY O KNIZE

Obsahuje následující 3 části:

  • Myšlenky je část složená z krátkých promluv o lásce, partnerství, sebeúctě, štěstí a podobně. Cílem těchto myšlenek je čtenáře inspirovat k pozastavení se nad sebou, svými vztahy a tím, co se mu děje v životě. Možná dokonce přehodnotit některé věci a dívat se na ně s nadhledem.
  • K zamyšlení je část, která volně navazuje na celé téma. Ve srovnání s částí Myšlenky jsou tyto promluvy méně poetické a emocionální a jdou více do hloubky. Nastiňují širší souvislosti v oblasti mezilidských vztahů a jejich vzájemného fungování. Zabývají se například tím, co znamená být mužem či ženou, jak lze znovu nabýt harmonie a rovnováhy ve vztahu, jak se přenést přes minulost, žít smysluplný život a podobně.
  • K nemyšlení je část, která povzbuzuje čtenáře ke skutečnému žití. Číst myšlenky a knihy je hezké a poučné, ale je třeba také nezapomínat na skutečný život, který nám utíká pod prsty. Až příliš mnoho lidí setrvává ve své hlavě, neustále vše analyzuje a přemýšlí, co kdyby to nebo tamto, ale to je mnohdy neužitečné. Je třeba skočit a konečně překročit vlastní stín. Žít.
Koupit v eshopu

O autorovi

Nicolas Vrba působil od roku 2012 jako poradce a specialista v oblasti marketingu a pomáhal malým i velkým českým společnostem v otázkách internetové reklamy. V roce 2017 ho dostihl znepokojující pocit, že se nevěnuje svému skutečnému "životnímu dílu". Odjel proto na několik měsíců do Spojených států a následně cestoval s přáteli Japonskem, Thajskem a Čínou.

Bylo to právě tehdy, kdy po dlouhém přemítání založil projekt Deník člověka a začal se věnovat psaní myšlenek o životním štěstí, vášni, motivaci a mnoha dalších tématech. Podoba DČ se v průběhu roku výrazně změnila. Obzvlášť poté, co ho začaly číst především ženy. Dnes je věnován primárně jim a tématice vztahů.

Veškerá práva jsou vyhrazena.
Ochrana osobních údajů