(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy

Možná není na tu pravou lásku ještě správný čas

Den za dnem, setkání za setkáním… a ono to stále nepřichází. Čas běží, měsíce a možná i roky míjí a ta pohádka se stále neplní. Kde je sakra ta pravá láska, o které všichni mluví?

Třeba už sis myslela, že jsi ji našla, ale nakonec se ukázalo, že to tak úplně pravda není. Třeba se to stalo i víckrát. Copak není naděje? Skončí to vždy stejně? Vyklube se z toho opět a znovu zklamání?

Možná… jen možná… není na tu pravou lásku ještě správný čas.

Možná je teď čas na to, abys objevovala svět. Sama sebe. Zkoušela a zažívala nové věci. Učila se novým dovednostem. Věnovala se novým koníčkům. Bádala a zjišťovala, co všechno ti může tenhle život nabídnout. Co všechno tě baví, co tě naplňuje. Je toho přeci tolik, co jsi ještě nezkusila.

Proč myslíš, že to, co by tě udělalo celistvou a úplně šťastnou, je zrovna láska?

Třeba je tohle pojetí lásky mylné… kdo ví.

Možná se máš nejdříve naučit prožívat své dny šťastně bez ní. Možná máš nejdříve objevit smysl a vášeň v úplně něčem jiném. Možná tě čekají věci, které by tě ani nenapadly. Věci, které promění tvůj život od základů. Jiná práce, nečekané příležitosti, noví přátelé, dobrodružství.

Možná tomu teď jen musíš jít trochu naproti.

Dělat dál, co jsi dělala doposud, to ti přinese jenom a pouze to samé, co jsi měla doposud. Pokud nejsi šťastná, je třeba se zastavit a přemýšlet. Nezapomněla jsi na něco? Třeba si dřív měla nějaké přání nebo vytoužený sen, ale udusila jsi ho každodenními povinnostmi.

Zkus se nad tím zamyslet.
Konec konců nikdy není pozdě.
Stále ještě můžeš jít a dělat cokoli, co si přeješ.

Možná… jen možná… je tohle právě to, co si teď máš uvědomit. Co se máš naučit. A možná je právě to, co je nejdříve nutné podstoupit, než nalezneš svou pravou lásku.

Hodně štěstí.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*