(Všechny) Myšlenky Sebeúcta

Možná ti připadá, že sem nepatříš

Možná si říkáš, že ti ostatní nerozumí. Možná chceš úplně jiné věci než druzí. Možná ti to, co oni chtějí, nepřipadá důležité. Možná máš zcela jiné představy o životě. Možná ti přijde, že do tohoto světa ani nepatříš. Možná si někdy říkáš, zda jsi zvláštní ty… nebo je ten svět prostě celý nějak popletený.

A možná si kvůli tomu připadáš osamělá. Třeba jsi ještě nenašla člověka, který by se na to díval podobně. Takového, který by ti porozuměl. Takového, který by s tebou sdílel podobná přání, sny a představy. Člověka, který by tě objal a řekl, že nejsi sama… a že společně to zvládnete.

A třeba si kvůli tomu říkáš, zda se ti někdy něco takového podaří? Je vůbec možné někoho takového potkat? Existuje takový člověk? Asi už jsi byla vícekrát zklamaná. Možná už sis párkrát myslela, že jsi ho našla, že jsi s někým konečně našla to hluboké propojení… jen proto, aby se opět ukázalo, že je to další omyl.

Ačkoli to vypadá, že už se ti to nestane, že už tě takové štěstí jednoduše potkat nemůže… a dost možná i začínáš věřit tomu, že takové věci se dějí jen ve filmech a smyšlených příbězích… Ještě jednou to zkus. Uvěřit.

Možná to nebude hned. Možná tě čekají ještě nějaké překážky. Ale s každým dalším krokem, ačkoli může vést ne vždy příjemnou cestou, jsi blíž.

A jednou se to stane. Dříve či později. Potkáš člověka, který se stane tvým novým domovem. Člověka, se kterým se ti konečně uleví. Takového, který překoná veškeré tvé představy. Takového, díky kterému se otevřeš jako nikdy předtím.

Jen měj oči otevřené. Naslouchej.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*