(Všechny) Myšlenky Inspirace a motivace Láska a vztahy

Neboj se a skoč

Můžeš se tomu bránit. Můžeš si namlouvat něco jiného. Můžeš si plnit hlavu tisíce argumenty. Když ale něco cítíš hluboko v sobě… pak tomu prostě neutečeš.

Vztah, práce, místo, přátelství… Cokoli. Někdy se věci prostě vymykají logice. Říkáš si jednu věc, ale cítíš něco jiného. Snažíš se své pocity přebít zdánlivě logickými tvrzeními, ale čím víc je ubíjíš, tím více se snaží dostat ven.

Občas je třeba si naslouchat.

Můžeme tomu říkat intuice, šestý smysl, vnitřní pocit nebo hlas. To je úplně fuk. Ať tak či onak, jednou za čas nám něco uvnitř říká nebo spíš ukazuje, jak se věci opravdu mají. Nebo jaké by měly být.

A tak si dovol poslouchat se. Někdy je to to nejlepší, co můžeš udělat.

Co když to něco nevyjde? Co když to něco vyjde? Třeba se už dlouho držíš určitého přesvědčení nebo představy, ale čím dál tím více si uvědomuješ, že je to úplně jinak.

To je v pohodě. Máš právo změnit názor. Máš právo změnit své rozhodnutí. A definitivně máš právo pokusit se o něco nového, jiného.

Zas a znovu jsme zpátky u téže věci – nejhorší není neuspět. Nejhorší je litovat. Až se jednou probudíš, až uplyne určitá doba, až příležitosti vymizí, pak vážně nechceš ležet v posteli a říkat si: „Proč jsem to sakra vzdal?“

Věř si.
Zkus to.
Pokud uspěješ, super!
Pokud ne, pak se poučíš.

Tím život nekončí. Obojí je výhra. Nelze „prohrát“. Tak směle do toho, ať už máš v hlavě cokoli.

One Comment

  1. Vaše články se mi moc líbí.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*