(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Sebeúcta

Nebojte se počkat na správného člověka

Nebojte se vyčkat na toho správného člověka. Nebojte se věci neuspěchat. Nebojte se odmítnout dobré proto, abyste nechali prostor skvělému.

Tam někde je člověk, se kterým si skvěle sednete. Někdo, s kým navážete vztah na tak hluboké úrovni, že jste netušili, že je to vůbec možné. Někdo, s kým si budete povídat celé dlouhé hodiny… a bude se to zdát jako chvilička. Někdo, kdo dodá úplně nový rozměr vaší představě o úžasném partnerovi.

Někdy se objeví brzy. Někdy později. Může se objevit, až když už si budete myslet, že není naděje. Ve chvíli, kdy už to vzdáte. Kdy hodíte ručník do ringu. Nikdy nevíte.

Buďte trpěliví. Dopřejte si ten obrovský dar trpělivosti, ačkoli to znamená prodloužit období s nepříjemnou osamělostí.

Proč? Protože je nesmysl usazovat se s něčím, co vás nedělá plně nadšenými. Vztah s člověkem, který si neuvědomuje vaši hodnotu… nejeví přílišný zájem… chová se, jako byste byli jen jedna z možností… Takový člověk není pro vás.

Nejste na tomhle světě proto, abyste prožívali dobré věci. Jste tu proto, abyste žili úžasný život, který vás bude ve všech ohledech naplňovat. Takový život, kdy ráno vstanete s radostným očekáváním a večer s nedočkavostí toho, co přinese čas.

Dejte si čas. Nezáleží na tom, zda je vám 40, 20 nebo 60. Někdy se prostě na skvělé a velkolepé věci musí počkat. Stojí to za to.

Hlavně se nesmiřujte s ničím průměrným. Nevrhejte se do věcí jen ze strachu, z osamělosti, z pocitu vlastní neúplnosti. Ono se zdá, že vám to pomůže se cítit lépe… a možná to trochu utlumí bolest, ale ve skutečnosti to nic nevyřeší.

Chovejte se k sobě tak, jak byste si přáli, aby se k sobě chovala vaše dcera. Vnučka. Sestra. Kdokoli, koho milujete. Chtěli byste přeci, aby měly dostatečnou sebeúctu na to žít ten nejskvělejší život, že ano? Tak proč s tím nezačít u sebe? Alespoň jim budete skvělým příkladem.

Máte plné právo žít maximálně šťastný život. Být ve skvělém vztahu, který vás bude nabíjet energií.

A máte plné právo nespokojit se s ničím menším. Nedělá vás to arogantními, ani sobeckými. Naopak. Dělá vás to dospělejšími.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*