(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Rozchody

Někdy je čas jít a nechat jít

Někdy je čas jít a nechat jít. Jsou věci, za které stojí bojovat. Jsou ale také věci, které je lepší opustit a nechat za sebou, ač to nemusí být příjemné.

Dělá tě to šťastnou?

Ať už druhý člověk, vztah, přátelství, práce, koníček nebo cokoli. Dělá tě opravdu šťastnou? Otázka je to jednoduchá, ale odpověď mnohdy hledáme až příliš dlouho. To, co tě nabíjí štěstím a energií, se však pozná snadno. Není třeba nad tím dlouho přemýšlet.

Začíná-li tvá odpověď spíše jako „Noo…“ nebo „Hm…“, pak by bylo asi fajn se zamyslet. Často se stává, že jsme nerozhodní, neurčití. Něco nebo někdo tě třeba šťastnou dělá ale pouze občas, pouze za určitých podmínek.

Je jasné, že nic není věčně růžové. Každý vztah někdy potkají trable, neshody nebo hádky. Problém je, když tyto trable začnou převažovat. Když to negativní převáží to pozitivní. Člověk snadno zabředne v něčem, v čem být nechce. Možná se to ještě změní, říká si.

O to je to horší, čím více společných vzpomínek máš. Tolik jste toho prožili, překonali a zvládli. Zničehonic se k tobě ale nechová s úctou a respektem. Třeba je opovržlivý, nevšímá si tě nebo se dokáže chovat až krutě.

To, že jste spolu strávili mnoho času, ale přeci není důvod, proč to celé brát jako samozřejmost, co myslíš? Málokdy je možné vrátit zamilovanost prvních týdnů, ale to neznamená, že si nezasloužíš slušné a vstřícné zacházení.

Minulost neznamená až tolik. Každý den, kdy se probudíš, to celé začíná znovu. Třeba jste spolu byli včera i předevčírem, ale to tě nenutí k tomu, abys také dnes všechno tolerovala a přešla bez povšimnutí.

Nic ti nebrání změnit rozhodnutí. Nic ti nebrání ukázat, co tě trápí. A především vyžadovat nějaké standardy, protože si to zasloužíš. Především si ale zasloužíš být šťastná a to klidně také může znamenat, že řekneš sbohem.

Je smutné, že si člověk často uvědomí hodnotu něčeho nebo někoho, až když o něj přijde. Bohužel to tak je. A bohužel stejně tak na to může znovu zapomenout. Řešení není snadné.

Ale rozhodně nepomůže, necháš-li si to líbit. Nemusíš.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*