(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Rozchody

Někoho milovat nemusí znamenat, že láska potrvá věčně

Někoho skutečně milovat nemusí nutně znamenat, že tato láska potrvá věčně.

Láska se zjevuje podle sebe. Tak, jak se jí zlíbí. Svobodně a nezávisle. Bez ohledu na to, zda ji máš v plánu nebo ne, zda si ji přeješ nebo ne, zda dává smysl nebo vůbec ne. A stejně tak svobodně odchází.

Člověk si rád představuje, že ji dokáže zachytit, udržet a spoutat. Proto, aby neodešla, aby nezmizela, aby nezpůsobila trápení. Ale takhle to nefunguje. A čím více se snaží ji ovládnout, tím více mu uniká.

Někdy láska způsobí bolest. Když se zničehonic rozhodne odejít jinam. Máš v hlavě pak plno otazníků. Ptáš se, kam zmizela? Co se s ní stalo? Hledáš vysvětlení. Hledáš důvody. Ale tak jako je láska nevysvětlitelně úžasná, když se objeví, stejně tak dokáže být tajemná a neuchopitelná ve chvíli, kdy se vytrácí.

Není jiné cesty. Proto, aby ji člověk mohl prožívat naplno, musí otevřít své nitro i riziku. Stát se zranitelným. Bez toho nelze skutečně milovat. Jedno je nevyhnutelně spojené s druhým jako dvě strany téže mince.

Není třeba se tomu bránit. Neexistuje účinné ochrany. Možná snad jen nemilovat vůbec. A to bys přeci nechtěla.

Nakonec bolest, když už se v tvém životě objeví, ti dává hloubku. Dává ti větší porozumění a soucit. Jestliže láska dává křídla, pak bolest vrací zpátky na zem. A to také není špatné. Vede člověka k tomu, aby si uvědomil řadu věcí, které by jinak přehlédl.

Bolest tě motivuje dívat se na svět trochu jinýma očima. Proměňuje tě. Dává ti přístup tam, kam bys pouze s láskou nedohlédla. Učí tě vážit si jiných věcí. Proměnit hodnoty a standardy. A to je dobře.

Prostě nech život proudit. Nepoutej ho okovy. Dej lásce svobodu a užívej si jí, dokud je. Stejně tak si važ bolesti, protože tě přichází něco naučit.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*