(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Sebeúcta

Nemáš zapotřebí hrát na kočku a myš

Někteří lidé si s tebou rádi popovídají, když mají volný čas. A někteří si rádi čas uvolní, aby si s tebou mohli popovídat. Je v tom mnohdy větší rozdíl, nežli se může na první pohled zdát.
 
Žijeme v uspěchaném světě a každý máme spoustu, spoustu povinností a každodenních starostí, které musíme řešit. Někdy na druhé čas opravdu není, ačkoli bychom ho rádi měli.
 
Nicméně to nic nemění na tom, že vždy se najde alespoň malá skulinka v nabitém kalendáři, kterou lze věnovat těm, kteří jsou nám blízcí. Těm, na kterých nám záleží.
 
Pokud někdo společné plány neustále ruší nebo se jim vyhýbá, má vždy nějakou výmluvu a zdá se být jaksi nedosažitelný… Přestaň mu na chvíli nadbíhat a sleduj, co se stane.
 
Jsou dvě možnosti. Buď se časem ozve sám, anebo prostě zmizí z tvého života. V první možnost člověk může doufat a přát si, aby nastala. Nebuď však zaskočená ani z té druhé. I takové věci se dějí.
 
Je lepší neztrácet čas s někým, kdo nechce být součástí tvého života. Můžeš se snažit jakkoli chceš. Když někdo nechce, nelze ho přesvědčit. A chceš ho vlastně přesvědčovat? Máš zapotřebí někoho vůbec přesvědčovat?
 
Měj se ráda. Zbytečně se neponižuj. Taková, jaká jsi, máš hodnotu, kterou dříve či později někdo bude velmi výrazně vnímat. A takového člověka určitě nebudeš muset „nahánět“. Nebudeš muset hrát tuto hru na kočku a myš.
 
Žádné takové hry za to nestojí.
Buď, kdo jsi, a dělej, co tě baví.
A až nastane čas… Nastane čas.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*