(Všechny) Myšlenky Inspirace a motivace

Není, kam spěchat

Každý se někdy cítí zaseknutý.

Na místě, kde je. V myšlenkách, které má. V pocitech, jaké prožívá. Vzpomínkách, které se mu neustále vrací. Situaci, se kterou si neví rady. Ve vztazích, které ho trápí.

Cítit se bezradně a nevědět, jaký další krok udělat, je zcela přirozené. Když už se ti to stane, nezhoršuj si situaci tím, že bys na sebe byla naštvaná jen proto, že si nejsi ničím jistá. Je to v pohodě.

Možná si potřebuješ jen oddechnout. Na chvíli se zastavit. Načerpat znovu sílu. Prostě se jen uvolnit a naslouchat sama sobě. Netlač na sebe zbytečně.

Všechno má svůj čas.

Čím více usiluješ, čím více se snažíš překonat, donutit k rozhodnutí, donutit k nějakému kroku, donutit něco cítit nebo naopak přestat cítit, tím horší to mnohdy je. Je to právě ten tlak, který na sebe vyvíjíš, který ti tolik brání.

Není, kam spěchat. Možná na tebe padají povinnosti, závazky, starosti a kdovíjaké problémy, kvůli kterým se to snažíš tolik urychlit a konečně vyřešit. Není to jednoduché, ale dokonči to, co musíš, a pak si pro sebe najdi alespoň chviličku.

Chviličku, kdy se budeš moci úplně zastavit. Ponořit do sebe a být jen tak sama se sebou. Nehledej ve své samotě odpovědi na otázky. Užij si ji prostě jen tak. Prožij ji naplno. Přestože ti to nepřinese okamžitá řešení, uvidíš, že tě to alespoň uvolní natolik, abys své odpovědi nalezla s mnohem větší lehkostí.

Zastav se.
Uvolni se.
Odpočiň si.
Naslouchej.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*