(Všechny) Myšlenky Sebeúcta

Neomlouvej se za to, kdo jsi

Neomlouvej se za to, kdo jsi.

Neomlouvej se za to, že říkáš, co si myslíš. Lidem se to nemusí líbit. Někdy to může zraňovat. Může tě to přivést do problémů. Může to způsobit nepříjemné situace. Může tě to dokonce připravit o takzvané přátele. Může ti to přinést napětí a překážky. Ale ve světě plném lží a přetvářky je to velmi důležité. Jako závan čerstvého vzduchu.

Neomlouvej se za to, když děláš, co si skutečně přeješ. Mohou tě od toho odrazovat. Mohou si klepat na čelo. Mohou tě kritizovat. Mohou se ti dokonce vysmívat. Možná nastanou chvíle, kdy sama budeš pochybovat. Ale nezapomínej, že na tomto světě jsi právě proto, abys dělala, co ty chceš. Ne nikdo jiný.

Neomlouvej se za to, když ze svého života odstraníš nepravé lidi. Ty, kteří tě nikdy v ničem nepodpoří. Ty, kteří tě stále stahují s sebou dolů. Ty, kteří tě zahlcují negativním, toxickým myšlením. Můžeš je mít pořád ráda, ale máš plné právo nenechat se ovlivnit jejich uvažováním.

Neomlouvej se za to, když pro tebe není jednoduché si vpustit druhého člověka do srdce. Nenech na sebe tlačit. Nesnaž se změnit jen proto, abys uspokojila druhého. Je v pořádku chránit své nitro. Je naprosto v pořádku, když se neodevzdáš snadno. Protože ten, kdo si tě zaslouží, bude trpělivý. Bude vědět, že stojíš za to.

Neomlouvej se za to, když nechceš dát druhou šanci. Když tě někdo zraní, zradí tě, udělá ti něco velmi špatného, je jedině správné mu časem odpustit. Protože zášť ti bude způsobovat jen trápení. Ale to neznamená, že musíš dávat druhé šance.

Neomlouvej se za to, že kladeš sebe na první místo. Je důležité, abys hleděla především na to, co ty potřebuješ ke štěstí a spokojenosti. Neznamená to přehlížet potřeby ostatních, ale vědět, že i ty si zasloužíš naplňovat ty své. Jedině to je cesta ke šťastnému životu.

Neomlouvej se za to, že chceš být šťastná.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*