(Všechny) Myšlenky Inspirace a motivace

Nevyšlo to? Přečti si tohle

Něco ti nevyšlo, cítíš se špatně, cítíš se jako lůzr? Uvědom si těchto pár věcí.

Je v pohodě být smutný, naštvaný, brečet.

Jak vyrůstáme, všichni kolem nás říkají: „Neplač. Nebreč. Silné holky / silní kluci nebrečí.“ A tak si časem spojíme smutek s něčím negativním, s něčím, co by se mělo potlačit. Jakmile to cítíme, máme zároveň i pocit viny, takže se celý problém ještě mnohem víc zhoršuje. Je to jeden velký cyklus, ze kterého není cesty ven.

Víš co? Je to v pohodě. Každý se někdy cítí špatně. Každý je někdy smutný, brečí, je naštvaný, vzteká se, řve. To jsou prostě emoce, které nás dělají lidmi. Občas si tím projde každý. Přijmi to a nesnaž se proti tomu bojovat. Radši se vybreč nebo vybij svoji energii do polštáře. Pak se budeš cítit lépe.

Zase se to spraví. Zas se budeš cítit dobře.

V těch nejhorších chvílích se často zdá, že je konec. Zdá se, že celé tohle divadlo, celé to představení s názvem ŽIVOT končí a my prohráli. Hele, víš nejlépe, že to je blbost. Kolik takových neštěstí si už pamatuješ? Kolik zklamání a neúspěchů? Pravděpodobně jich pár bude. A stejně tu jsi, podívej, co všechno už máš za sebou.

Užij si to, že se teď cítíš mizerně. Protože to nebude trvat věčně. 🙂 Negativní emoce jsou velmi důležité, protože jen díky nim cítíme radost a štěstí. Kdybychom nevěděli, co je to smutek a zoufalství, neuměli bychom se pořádně radovat. Takže si to pořádně prožij, ono to za chvíli přejde. A pak budeš mít mnoho dalších pokusů. Život ti dává nové příležitosti stále: říká se jím zítřek.

Někdy můžeš upustit od svých cílů.

Je mi jasné, že to stálo hrozně práce. Hrozně snahy. Času, energie, možná i peněz. Ale někdy je lepší si uvědomit, že to nikam nevede. Raději než se s tím pořád trápit, uvědom si, že můžeš svoje cíle změnit. Vždyť je tu tolik věcí, kterých je možné dosáhnout, proč ztrácet nervy s jedním cílem, který nevychází?

Je to OK, je to v pohodě. Nemusíš se štvát s tím, že to vzdáš. Někdy je rozumnější prostě přestat, když to není pro nás to pravé, ořechové.

Máš mnoho pokusů.

Pokud ti nevychází něco, o co prostě stojíš, co nehodláš nikdy vzdát, pak si uvědom to, že snažit se můžeš neustále. Dokud dýcháš, dokud máš aspoň trochu energie. Dokud je v tobě aspoň jiskřička života. Tak to teď nevychází, no a co?!

Tento neúspěch může být naopak obrovským impulsem a motivací. Ukaž, co v tobě je! Ty to zvládneš. Jen se zakousni a nepouštěj. Sakra!

Když něco nevyjde, neznamená to, že je to neúspěch.

V naší společnosti máme oblíbenou mentalitu, která vypadá asi takto: cíle se nepodařilo dosáhnout = neúspěch = zklamání = lítost = stud. Vždyť je to však nesmysl, zamysli se nad tím, že cokoliv, co se ti v životě nepodařilo, ti přineslo cenné zkušenosti.

Ať už v práci, ve vztazích, ve volném čase. Cokoliv, co se nevydařilo, sebou neslo určitou lekci. A jsou to právě tyto lekce, které pomáhají utvářet nejvíce tvůj život. Uspět je snadné. To dokáže každý! Ale projít si neúspěchem, to chce odvahu.

Udělal jsi, co jsi mohl. A to stačí.

Nebuď na sebe přísný. Nikdy. I když něco nevyjde, pamatuj, že jsi se snažil. A o to jde, nic víc. Netrestej se za to. Pokus je to, co se počítá. To bohatě stačí! Pokusit se, to je mnohem větší úspěch, než nedělat nic. Dělá tě to silnějším.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*