(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Sebeúcta

Nežadoň o lásku

Nežadoň o lásku.
Nikdy to nedělej.
Protože nemusíš.

Je v tobě cosi velkolepého. Něco neobyčejného. Něco, co nelze zopakovat, co je jen tvoje. Něco, čím jsi jen a pouze ty výjimečná. Nikdo jiný.

A jen proto, že to někdo nevidí, neznamená, že to tam není, že to v tobě není. Protože ono to tam je. Možná je to teď ukryto. Nejen před ostatními, možná i před tebou samotnou. Možná ani ty to zatím nevidíš. Nebo jsi to zapomněla vidět.

Dřív nebo později však přijde někdo, kdo to uvidí. Někdo, kdo se pozastaví v tom ohromném shonu dnešní doby, protože v tobě uvidí cosi zářit, cosi, co je pouhým okem špatně viditelné. Člověk to totiž musí vnímat srdcem.

A ten člověk zapomene, kam měl namířeno, kam kráčel, protože jediné, co ho v tu chvíli bude zajímat, bude to, aby mohl být ještě alespoň chvíli s tebou.

Než se tak stane, neznamená to, že si toho, co máš uvnitř sebe, nemůžeš začít všímat první ty. Můžeš. A měla bys. Protože, jakmile to začneš vnímat, náhle uvidíš veškerou honbu za láskou jako zbytečnou.

Proč ji také nahánět?

Jakmile se za ní honíš, není tam. Láska může přijít pouze sama. Nezvaná, nedonucená, nevyžádaná. Jinak to nejde. Tak upusť od svého úsilí, vnímej sebe a své nitro a vše ostatní zapadne přesně tam, kam má.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*