(vše) Myšlenky Inspirace a motivace

Proč musíte usilovat o ty nejšílenější sny… hned!

Žijeme v době, kdy je 90% lidí průměrných. 90% zaměstnání je obyčejných. Životy většiny lidí jsou nezajímavé, stereotypní. Drtivá většina lidí nenásleduje svoje vášně a sny, místo toho se věnují věcem, které „dávají smysl“. Věcem, které jsou racionální. A proč vlastně také ne? Jejich okolí je k tomu vede.

Jdi do školy. Nestuduj to, co tě baví, studuj raději to, kde je uplatnění. Měj dobré známky, pěkně se uč, poslouchej své učitele a nemluv příliš, nevyrušuj. Sežeň si solidní a bezpečnou práci s dobrým platem. Strp svého šéfa a nebojuj proti němu, raději usiluj o povýšení za každou cenu. Najdi si vhodného partnera, který vede obdobně nudný život, díky čemuž zajistí bezpečí a jistoty případnému manželství. Vezměte se, mějte děti. Pořiďte si byt nebo dům. Do konce života splácejte své dluhy, choďte do práce, těšte se na pátky, kdy vypustíte, jinak přetrpte pracovní týdny.

Zní to povědomě? Je to takový klasický příběh v naší společnosti.

Teď si ale rychle uvědomte, že budete jednou neuvěřitelně litovat, že jste zvolili pohodlný a bezpečný život místo života, který vypadal nejistě, ale ze kterého byste byli nekonečně nadšení a naplnění.

Vlastně je to jedna z nejčastějších lítostí u lidí těsně před tím, než umírají. Víte, jaké jsou nejčastější důvody lítosti u lidí, kteří vědí, že zanedlouho zemřou?

  • „Přál bych si mít tehdy odvahu žít život podle sebe, ne podle druhých.“
  • „Přál bych si, abych nepracoval tak tvrdě.“
  • „Přál bych si mít odvahu vyjádřit své pravé city.“
  • „Přál bych si zůstat v kontaktu se svými přáteli.“
  • „Přál bych si tehdy sám sobě dovolit být více šťastný.“

Co na to říkáte? Možná vám to připadá nadnesené, možná si myslíte, že se vás to netýká. Jenže ono těch 30, 40, 50 let uteče nesmírně rychle. Ani nebudete tušit, jak se to vše seběhlo. To, co dnes děláte, kde jste, s kým jste, to znamená daleko víc, než si myslíte.

Rozhodněte se dnes – ne zítra, ne příští týden – dát sami sobě povolení utvořit si život přesně takový, jaký byste si ho přáli v těch nejšílenějších snech.

Můžete se vykašlat na tu práci, která vás nebaví. Možná jste dlouho a pracně studovali, abyste dostali tuhle super placenou práci u kancelářského stolu, ale nakonec jste zjistili, že to pro vás vůbec ale vůbec není. Možná byste raději malovali, zpívali, tančili. Můžete se vykašlat na práci, kterou vám předurčili rodiče. Práci, kde musíte pracovat až příliš, a nemáte čas na rodinu.

Můžete změnit své priority a hodnoty ohledně ČEHOKOLIV. Můžete změnit názor. Je to vaše absolutní právo. Je jedno, jak dlouho jste se tomu věnovali nebo tomu věřili. Nikdy není pozdě se vyvíjet, měnit se. Nejdůležitější je být upřímný k sobě.

Zapomeňte na všechny lidi, kteří vás odrazují. Vždy najdete dostatečné množství lidí, kteří vám povědí, že něco není možné, něco nejde, něco je špatný nápad, nedostatečné, že na to nemáte, že to není pro vás, že se nehodíte, že nemáte dostatek schopností, peněz, času, … … … Takoví lidé to nikdy nikam sami nedotáhnou! Neposlouchejte je.

Máte plné právo riskovat. Můžete si vzít půjčku na ten podnikatelský nápad. Můžete skočit s padákem. Můžete dát výpověď a vzít tu o dost hůř placenou práci, po které toužíte. Můžete risknout, že nebudete mít peníze na ty drahé večeře a party s lidmi, kteří vás stejně zase tolik nebaví.

Máte právo následovat své vášně.

Můžete – musíte – dělat to, co milujete. I kdyby to znamenalo, že se dočasně dostanete do velkého nepohodlí. I kdybyste měli opustit svůj velký byt a přestěhovat se do garsonky. I kdyby vás kvůli tomu měli opustit přátelé. I kdyby cokoliv.

Protože mít spoustu peněz a dělat něco, co nesnášíte, to byste žili jako v pekle. A dělat něco, co milujete, i kdybyste neměli moc, to budete žít jako v nebi.

Rozhodněte se jednou provždy vybudovat život, od kterého nepotřebujete dovolenou!

Nečekejte na nic, proč ještě čtete tento článek? Dejte se do práce. Obětujte něco pro to, abyste se jednou probudili s nadšením a myšlenkou: „Konečně je tu další den, nemůžu se dočkat, co mi přinese.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*