(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy

Skutečná láska není honba za srdcem druhého

Možná stále čekáš, až pochopí, jak skvělá jsi, až se rozmyslí a přestane se bránit citům. Možná stále doufáš, že to bude právě on, s kým prožiješ tu velkou lásku. Možná se snažíš pořád víc a víc, aby se něco konečně změnilo.

Ale pamatuj, že skutečná láska není honba za srdcem druhého. Je to souhra dvou lidí, stejné úsilí a především chuť na obou stranách. Je to velká symfonie dvou srdcí. Není to sólová hra.

Pocit, že něco není správně, že něco nehraje, je bolestivý. A rádi se mu vyhýbáme, rádi ho ignorujeme. Nechceme přijmout jeho existenci. Nakonec čekali jsme tak dlouho, aby to zase jednou nevyšlo? To snad ne.

Ale přesto, ač to není příjemné, je třeba postavit se pravdě. Pravda ač zdrcující osvobozuje.

Skutečná láska není těžká, ani komplikovaná. Prostě je. Prostě nastane. Zcela a naplno. Není to test toho, co všechno vydržíš. Není to zkouška, jak moc dokážeš druhého přesvědčit. Není to o soutěžení, dokazování čehosi, předhánění se, nadměrné ustupování ani lámání věcí přes koleno.

Skutečná láska nevyvolává pochybnosti ani strach. Nevyvolává otazníky, nejasnosti ani zmatení. Naopak je velmi jasná a přesvědčivá. Důrazná natolik, že všechny pochybnosti prostoupí svou silou, kterou ucítíš do morku kostí.

Velmi dobře poznáš rozdíl. Vlastně… ty už tu pravdu nejspíš víš. Zda je to to pravé či ne.

Nezasloužíš si nic menšího než kompletní přijetí, rovnoměrnou snahu a úsilí, nadšení a city opětované a neznečištěné hloupými hrami a manipulací. Neexistuje důvod, proč by ses měla spokojit s ničím jiným.

One Comment

  1. Ahoj, nádherně napsané,jako plně ze života. Dnes mi poslala tyhle řádky kamarádka na Messenger, jako by věděla,že právě tohle si zrovna potřebuji znovu uvědomit. Nic jiného mě nenapadá, než říci,děkuji děkuji děkuji. Jsem moc ráda a vděčná za všechny lidi, kteří se dokáží takto písmem srozumitelně vyjádřit. Děkuji děkuji děkuji. Znovu cítím uvědomění a víru, že nic netrvá věčně a co má přijít přijde. Těším se na to. Iva

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*