(Všechny) Myšlenky Inspirace a motivace

Štěstí není tam venku

Dříve či později si člověk uvědomí, že štěstí není a nikdy nebylo o práci, titulu, vztahu nebo trofejích. Není o uznání druhých, obdivu nebo chvále. Vypadá to tak sice… a chvíli trvá, než člověk prohlédne tuto iluzi.

Ve skutečnosti je štěstí spíše o tom, co má člověk v sobě. O objevování sebe sama a toho, co člověka naplňuje. Následování toho, co cítí, ačkoli se to někdy nemusí zdát logické ani rozumné.

Štěstí pro každého znamená něco jiného. A není na něj univerzální návod ani recept. Nikdo nemůže nikomu říct, jak se může stát šťastným. Protože nikdo na světě nemá jasnou odpověď pro všechny. Jediné, co člověk může najít, je odpověď pro sebe samotného.

Být sám se sebou smířlivý, přijímat sám sebe i přes chyby a nedostatky, být schopen si odpustit a jít dál. Nelpět na minulosti, minulých zklamáních či bolístkách. A především brát zodpovědnost za svůj život. Neházet vinu na nikoho jiného.

Zkoušet nové věci. Potkávat nové lidi. Vyjasňovat si, kam nás to táhne… a co naopak nechceme. A ano, i k tomu patří čas od času neuspět, být zklamán, projít si těžkostmi. Díky tomu vidíme věci jasněji.

Není žádná zkratka ke štěstí. Žádný zaručený klíč. Je to dlouhá cesta plná obrovské radosti i bolesti, úspěchu i neúspěchu. Jsou to dvě strany téže mince.

Jediné, co člověk plně ovlivňuje, je postoj. Může být naštvaný na každou změnu a stěžovat si na všechno a všechny kolem sebe… nebo se může dívat na změny jako na příležitosti a hledat ve všem to dobré.

Konec konců je to každého volba. Ujistěte se, že volíte správně.

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*