(vše) Příběhy Peníze a podnikání

Zadlužený feťák milionářem: Grant Cardone

Kdysi beznadějný alkoholik, feťák, budižkničemu a zoufalec. Dnes jeden z nejvlivnějších podnikatelů s jměním v hodnotě 350 miliónů dolarů. Sám se bez pomoci kohokoliv vypracoval z velice nelichotivé a depresivní životní situace na místo, které by většina lidí nejspíše označila opravdovým vrcholem. Je autorem bestsellerů, přednáší pro tisíce lidí, vlastní obrovské realitní impérium, mimořádně úspěšné mezinárodní společnosti a byl označen jako nejvlivnější CEO současnosti.

Jak se někdo může takto radikálně proměnit?

Grant Cardone má velice jasno: Buď posedlý nebo buď průměrný.

Ve stejnojmenné knize (Be Obsessed or Be Average) vypráví svůj životní příběh – ve 25 letech opustil rehabilitační centrum pro drogově závislé, kde mu řekli, že z něho nikdy nic nebude, že má velmi negativní a sebedestruktivní sklony k posedlosti. Spoustu lidí by to nejspíše zničilo, ne však Cardoneho. Ten se rozhodl, že všem ukáže, co je zač, a využije své sklony k obsesi pro dobré účely. Dosažení úspěchu.

Nadchnout se pro představu úspěchu a být posedlý dostatečně k tomu, abyste tu představu pronásledovali, jsou dvě kompletně odlišné věci. Pouze chtít být velikým není dostatečné. Pot, krev a slzy + dohnat se k práci víckrát, než umím spočítat, to je to, co mě dostalo tam, kde jsem.

Nerad vám kazím iluze, ale budete muset udělat totéž. Není nic jako posedlost “lite”. Nic jako posedlost na částečný úvazek. Pokud chcete být nejlepší v tom, co děláte, musíte zcela opustit myšlenku, že je nějaká jiná a mírnější verze posedlosti možná. “Občas posedlý” nebo “posedlý jen o víkendech” nebo “posedlý od 8 do 5” je čirá fantazie. – Be Obsessed or Be Average, Grant Cardone, 2016

5 let poté byl již milionářem. Tajemství jeho úspěchu není bůhvíjak geniální. Tvrdá práce nese výsledky. Není žádné jiné cesty, nežli pevně se rozhodnout, co chcete dokázat, a jít za tím, ať už se děje cokoliv. Posedlost, kterou si ve své mysli musíte vyvinout, vás musí chytit a nepustit, dokud svých cílů nedosáhnete.

Cardone dle svých slov využil své sklony k drogám a alkoholismu a nasměroval tuto energii směrem, kterým se v životě chtěl opravdu ubírat. Ano, je pravda, že nesnášel svoji práci v autosalonu, kde jako mladý prodával, ale i přesto se rozhodl, že bude megaúspěšný. Začal v práci trávit více a více času s jasným odhodláním prodat vše, co dokáže.

Začal studovat umění prodeje, psychologii, přesvědčování a postupně krůček po krůčku pracoval sám na sobě. Netrvalo dlouho a z velmi průměrného prodejce s osobními problémy se stal nejlepší prodejce v daném podniku. Jak ohromný úspěch u někoho, u koho by to dříve nikdo nečekal. Tam se však Cardone nezastavil.

Uvědomil si, že je čas jít dál, ještě mnohem výš. Opustil proto vyhřáté místečko se skvělým platem a dal se do podnikání. Mnoho lidí si myslelo, že zešílel, protože tehdy vydělával krásné peníze a podnikání ukazovalo jen samá rizika a do začátku nulový příjem. I tehdy se však nevzdal a zbytek je již historie.

Inspirujte se myšlenkami Grant Cardoneho…

„Pokud vám lidé kolem vás říkají, abyste zpomalili nebo to brali s větší lehkostí, pak jste obklopeni špatnými lidmi.“

„Buď získáte to, co chcete, nebo vás ostatní využijí k tomu, aby získali oni, co chtějí.“

„Bohatí se nestávají bohatými náhodou a chudí nezůstávají chudými náhodou – obojí si vyžaduje jisté úsilí.“

„Pohodlí dělá z lidí více vězňů než všechna vězení dohromady.“

„Největší finanční chyba, které jsem se dopustil, bylo nemyslet dostatečně ve velkém. Povzbuzuji vás k tomu, abyste šli po více než milionu. Na světě je obrovské množství peněz, jen nedostatek lidí myslících ve velkém.“

„Cílem není pohodlí, je to svoboda.“

„Ujděte míli navíc, nikoho tam totiž nepotkáte.“

„Udělejte i to, co nesnášíte, abyste jednou dělali to, co milujete. Musíte zaplatit cenu! Obětujte něco!“

„Nedosáhnete toho moc, pokud se snažíte jen ty dny, kdy se cítíte dobře.“

„Pokud víte, co je dnes za den, pak se nesnažíte dostatečně.“

„Když mi bylo 26, prodejna, kde jsem pracoval, zavírala obvykle v 7 večer. Mě jste tam mohli nalézt ještě v 11 nějakým způsobem snažícího se udělat jeden prodej navíc. Nesnažte se být nejchytřejší nebo mít největší štěstí, prostě všechny přepracujte.“

„Slabí soutěží. Silní dominují.“

„Dělejte to, čeho se děsíte, a sledujte, jak vaše sebedůvěra roste.“

„Ambice jsou kritizovány těmi, kdo se vzdali.“

„Přistupujte ke každé situaci s myšlenkou, že musíte vyhrát za jakoukoliv cenu. Zní to moc agresivně? Omlouvám se, ale to je jediný způsob jak dnes vyhrávat.“

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*