(Všechny) Myšlenky Láska a vztahy Sebeúcta

Zasloužíš si někoho, komu nemusíš nic vysvětlovat

Zasloužíš si někoho, komu se nemusíš omlouvat za to, kdo jsi. Komu nemusíš vysvětlovat, proč se chováš tak a tak nebo proč cítíš to a to. Zasloužíš si někoho, kdo tě bude mít rád takovou, jaká jsi. Bez výjimky.

Zasloužíš si někoho, komu nebude připadat, že by ses v jakémkoli ohledu měla měnit nebo přizpůsobit. Pokud to po tobě někdo vyžaduje, pokud ti někdo za to dělá dramatické výstupy, tlačí na tebe a bůhvíco… pak by to možná chtělo udělat si trochu pauzu.

Možná se bojíš samoty. Možná se bojíš, že budeš sama, pokud opustíš svého partnera, který tě nedělá úplně šťastnou. Možná si sama dobře uvědomuješ, že by ses měla posunout dál, ale vymýšlíš si důvody, proč zůstat na místě.

On se změní, jen to chce čas…
On to tak nemyslel…
Tohle bylo určitě naposledy…
Ale vždyť on je tak… bla bla.

Každý dělá někdy chyby a kroky vedle. Čas od času. Ale pokud ti něco říká, že to není to pravé ořechové… Pokud ti něco říká, nějaký tichý hlásek našeptává, že to není správné… Pak je možná na čase začít více naslouchat svým pocitům.

Pravda je, že ty už dávno víš, co máš dělat. Už dávno víš, jestli to, co cítíš, je skutečně láska… Nebo jen převlečený strach z neznámého.

Problém je, že ze strachu člověk občas utíká před svojí vlastní pravdou. A pak najednou už je pozdě. Čím déle to trvá, tím je to horší.

Poslyš, nikdy není úplně pozdě. Jen měj odvahu zkusit něco nového. Skoč do toho po hlavě. Nejstrašidelnější je pouze ta představa. Jakmile to uděláš, všechen strach zmizí. Věř mi.

Věř sama sobě. Věř svým pocitům. Měj vysoké standardy. Nespokoj se s ničím, co tě nedělá úplně šťastnou. Život je překvapivě krátký a utíká rychle. Až se jednou za mnoho let probudíš, řekneš si buď – Tak jsem to zkusila, našla jsem odvahu. – nebo budeš litovat, že jsi zůstala raději na bezpečném a jistém místě, ačkoli tě to nikdy nenaplňovalo.

Máš naprostou kontrolu nad svým životem.
Co si vybereš?

Zanech komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*